Vitajte na našom webe

Chcete prežiť Vašu dovolenku aktívne, bezpečne a pritom sa niečo nové naučiť? Tak ste u nás na správnej adrese! Naši profesionálny inštruktori Vás zasvätia do tajov lyžovania, prípadne snowboardingu.

Veľa ľudí sa pýta, kedy je najvhodnejší vek na výuku lyžovania. K tým najmenším máme osobitý prístup. To je základ. Každý vek má svoje zvláštnosti a jedinečný prístup:

  • vo veku 3 až 4 roky sa neodporúča  vykonávať s deťmi akúkoľvek organizovanú výučbu lyžovania, mali by si postupne zvykať na sneh, detské lyže, majú sa proste hrať na snehu
  • vo veku 5 až 8 rokov je pre malých lyžiarov charakteristická škola hrou
  • pre deti vekovej skupiny 9 až 12 rokov je typický nácvik lyžiarskej techniky
  • ak deti trénovali podľa zásad z predchádzajúcich stupňov, môžeme lyžiarsku výučbu vo veku  12 až 16 rokov označiť za tréning

Ak sa učíme úplné začiatky, mali by sme to robiť za pomoci inštruktora, ktorý vidí chyby a vie ako postupovať s každým konkrétnym jednotlivcom. Ako poznáte vhodného inštruktora? Najzákladnejšia vlastnosť lyžiarskeho inštruktora - musí vedieť predviesť to, čo učí! Musí mať osvedčenie o kvalifikácii udelené potvrdením o akreditácii vydaným MŠSR. Ak nie ste si istý, či takéto potvrdenie má, nebojte sa a neváhajte si takéto potvrdenie od inštruktora vypýtať, každý kvalifikovaný inštruktor by ho mal nosiť pri sebe. Na kopcoch sa nájde veľa "šikovných inštruktorov" bez licencie.

Verte, že sa Vám to a spoň v začiatkoch veľmi oplatí, v opačnom prípade sa vo väčšine prípadov pokrok spomalí, často to nefunguje vôbec, môžu nastať aj chyby, ktoré sa neskôr už ťažšie odstraňujú. Inštruktor - osoba, ktorá správne, učí má veľký význam.

Prajeme Vám veľa snehu a dobrej nálady...

"radšej dieťa s ambíciami ako znudeného talenta "
:-)  lyžiarska škola - inštruktorka Monika
 

Novinky

Plavecký klub MARLIN Trenčín...

20.01.2011 11:32
  ... je občianske združenie, ktoré vzniklo 27.mája 2010 zaregistrovaním jeho stanov na ministerstve vnútra...